Kuidas valida maaküttesüsteemi?

Print Friendly, PDF & Email

Maaküttesüsteemi tasub valida põhjalikult. Ei piisa vaid sellest, et üks maasoojuspump tundub soodsam või siis sümpaatsem kui teine. Vaja on teada ka selle mõõte, tehnilisi andmeid, tugevusi ja nõrkusi.

Millised on maaküttesüsteemi ostja vajadused?

Alustuseks tuleb enda jaoks selgeks mõelda, milliseid vajadusi peab maaküttesüsteem edaspidi katma. Kas see on vaja liita konvektor-, radiaator- või põrandaküttesüsteemiga? Kas lisaks tarbeveele peaks see soojendama ka basseinivett või hoopis akvaariumi troopiliste kaladega? Kui suurt elamispinda hakatakse selle maasoojuspumba abil kütma ja soojas hoidma? Kas majas on lõuna suunas suuri aknaid nii, et suvel võib klient oma maaküttesüsteemilt hoopis jahutust vajada või on elamus mõni selline ruum, kus võiks jahedamat temperatuuri lausa aasta läbi hoida? Kõiki neid vajadusi katta ning ilmselt rohkematki pakkuda suudab maasoojuspump Thermia G3.

maasoojuspump

Millised on tingimused uue maasoojuspumba paigaldamisel?

Teiseks on oluline läbi mõelda, kus saab olema maasoojuspumba asukoht. Millised mõõdud on antud ruumis ja kui hea ligipääs sinna on? Kas kõrgema müratasemega seade võib kedagi segama jääda? Tavaliselt on maasoojuspumbad paigaldatud keldrikorrusele või garaaži lähedusse spetsiaalsesse majapidamisruumi ega sega sel juhul kuidagi, kuid alati on olemas ka erandlikke lahendusi ning siis tasub sellised teemad nagu müratase hoolega läbi mõelda.

Milliseid omadusi peetakse maaküttesüsteemi puhul kõige olulisemaks?

Kolmas oluline faktor niivõrd tähtsa otsuse tegemisel on see, milliseid konkreetseid omadusi peab uus maasoojuspump endas sisaldama. Kas ta peab olema kindlasti eestikeelse menüüga või valdab uus kasutaja vabalt ka võõrkeeli? Kas nutiseadmete abil maasoojuspumba haldamine on uuele kasutajale oluline või mitte (seda võimaldab Thermia Online moodul)? Inimene, kes on enamjaolt paikne, ei pruugi sellist teenust vajadagi. Küll on aga kaugjuhtimisest palju abi neile, kes viibivad kodust tihti eemal. Nii on neil näiteks võimalik tühja maja temperatuur tavalisest madalamana hoida ning enne kojusaabumist elamu enda jaoks eemalt uuesti üles kütta.

Kui vajate maasoojuspumpade kohta rohkem informatsiooni, siis pöörduge meie müügijuhtide poole või tutvuge kodulehel välja toodud tootevalikuga SIIN.

 

[contact-form-7 id="2482" title="OptinMonster"]