Kuidas valida õhksoojuspumpa?

Print Friendly, PDF & Email

Mis on seadme eesmärk?

soojuspumbaga kodu

Kliimaseadmete valimisel on oluline määratleda, kas seda vajatakse ruumi kütmiseks, jahutamiseks või hoopiski mõlemaks. Parima lõpptulemuse saavutamiseks tuleks enne soojuspumba valikut paika panna eesmärk, mida soovitakse saavutada. Vastust vajavad järgmised küsimused:

  • mis tüüpi hoonega on tegu?
  • miline on olemasolev kütte/jahutussüsteem?
  • kui suur on köetava/jahutatava pinna suurus?
  • kui suur on keskmine aastane küttekulu?
  • millist temperatuuri soovitakse hoones hoida?
  • kas hoone on avara või sopilise planeeringuga?
  • kuhu oleks tehniliselt võimalik paigaldada soojuspumba sise- ja välisosa?

Õhk-õhk soojuspumbad on heaks lahenduseks juhul, kui hoones puudub vesiküttesüsteem. Õhk-õhk soojuspumpa soovitame valida lisakütteks, eeldusel et põhikütteks on näiteks elektri, ahju- või mõni muu kütteliik. Õhk-õhk soojuspump ei sobi põhikütteks kuna soojuselevik ei pruugi jõuda kõikidesse ruumidesse ühtlaselt. Õhk-õhk soojuspump sobib hästi avatud planeeringuga hoonetesse.

Erinevate soojuspumpade vahel valides tasub kindlasti vaadelda ka seadme võimekust (võimsus ja kasutegurid ehk kW ja COP) erinevatel külmakraadidel. Mõned seadmed on külmaga efektiivsemad ja vaiksemad kui teised.

City Kliima OÜ pakub laia valikut õhk-õhk invertersoojuspumpasid.

Õhk-õhk soojuspumpÕhk-õhk tüüpi soojuspumpade hinnad koos paigaldustööde ja materjalidega jäävad üldjuhul vahemikku 900 – 2500 eurot. Kui eesmärgiks on kevad-sügisene lisaküte ja suvine jahutus, täidavad ka soodsama hinnaklassi seadmed kasutaja ootused. Näiteks Daikin FTXL35JV õhk-õhk soojuspump.

Kallimad seadmed pakuvad lisaväärtust uuenduslike funktsioonide ja ka disaini näol (nt Daikin Emura). Daikin FTXLS-K seeria seadmed suudavad sensorite abil tuvastada inimeste asukohad ruumis ning suunata sooja õhku just nendesse piirkondadesse, kus seda kõige rohkem vajatakse. Sama sensor võimaldab tõsta/langetada temperatuuri ajal, mil ruumis ei viibita. Maailma seni täiuslikum õhksoojuspump, Daikin Ururu-Sarara, toob tuppa värsket õhku, kogub toaõhust liigniiskust ning vajadusel ka niisutab.

Õhk-vesi soojuspumbad on pakuvad rohkemaid võimalusi ja keerukamaid lahendusi.

Õhk-vesi soojuspumbad on heaks lahenduseks juhul, kui hoones on vesiküttesüsteem. Kvaliteetsete seadmete hinnad koos paigaldustööde ja materjalidega jäävad üldjuhul vahemikku 4000 – 7500 eurot. Näiteks Atlantic õhk-vesi soojuspumbad. Lisaks hoone küttele on võimalik õhk-vesi tüüpi soojuspumpadega lahendada tarbevee soojendamine, jahutus ja basseini küte. Õhk-vesi soojuspumba liitmisel olemasoleva küttsüsteemiga tuleb silmas pidada, et soojuspumba väljastatavad peale-ja tagasivoolutemperatuurid sobiksid küttesüsteemi omadega. Mida madalam on küttegraafik, seda efektiivsem on soojuspumba töö. Uue radiaatorküttesüsteemi kavandamisel tasub küttegraafik eelnimetatud põhjusel valida võimalikult madal (näiteks 45/35).

Soojuspumba asukoha valikul soovitame jälgida et seadmed ei jääks magamistoa lähedale. Kuigi seadmed on vaiksed võib nende töömüra mõnel juhul häirida.

Konditsioneerid on kolmas suur grupp kliimaseadmete laias valikus.

Konditsioneeri põhifunktsooniks on jahutamine kuid inverter mudelid võimaldavad ka kütta kuni -15C (nt Daikin FTXB-C ja FTX-K). Konditsioneeride puhul on hinnavahemik samuti üsna lai ning siingi reguleerivad hinda suuresti just mitmete lisafunktsioonide olemasolu. Nende hulgas on näiteks liikumissensorid, mis väldib ebameeldivat pealepuhumist, vaikse režiimi  funktsioon (parimal juhul ainult 19dB), 3D õhuvool ning võimalus seadistada konditsioneer ette juba terveks nädalaks või teha ka online seadistusi interneti teel. Näiteks Daikin FTX35K mudeli puhul .

Kui vajate erinevate kliimaseadmete kohta rohkem informatsiooni, siis pöörduge meie müügijuhtide poole või tutvuge kodulehel välja toodud tootevalikuga SIIN.

 

[contact-form-7 id="2482" title="OptinMonster"]